Burundský premiér zahájil oficiální návštěvu Rwandy

The New Times (Kigali) - 10. května 2008

Kigali - Burundský premiér Dr. Yves Sahinguvu zahájil v pátek oficiální šestidenní návštěvu sousední Rwandy.

Po svém příletu na mezinárodní letiště v Kigali byl Sahinguvu, doprovázen svou ženou, přivítán rwandským premiérem Bernardem Makuzou a dalšími vysoce postavenými vládními představiteli.

Sahinguvu uvedl před přítomnými novináři jako hlavní účel své cesty upevnění existujících bilaterálních vztahů mezi těmito dvěma zeměmi.

Před zahájením oficiálního programu, který je naplánován od pondělka, se prezident o víkendu zúčastní několika soukromých akcí, mezi kterými nechybí například pozvání Lion's Clubu či setkání s místní burundskou komunitou.

Oficiální program premiéra Sahinguvu bude zahájena návštěvou památníku genocidy v Gisozi. Poté je naplánováno setkání s premiérem Bernardem Makuzou, ministry a dalšími vládními představiteli.

Mezi dalšími institucemi, které se premiér chystá navštívit, figurují také Vědecký a technologický institut v Kigali (KIST), Rwandský úřad cestovního ruchu (ORTPN) a Výbor pro národní jednotu a usmíření (NRUC).

Burundský premiér se taktéž zúčastní rozsáhlé prohlídky rwandského hlavního města a svou návštěvu zakončí návštěvou nového silničního úseku "Bugesera-Nemba", který po svém dokončení poskytne nejrychlejší spojení právě do Burundi.

Zdroj
Burundi Vice President jets in on first official visit (Tne New Times, 10 May 2008)