Organizace Action Contre la Faim ukončí své aktivity v Burundi

ReliefWeb - 21. ledna 2008

Francouzská humanitární organizace Action Contre la Faim (ACF) dospěla k rozhodnutí ukončit veškeré své aktivity v Burundi. Stalo se tak necelý měsíc po ozbrojeném útoku na tři její pracovníky, při němž jedna žena přišla o život a další utrpěla vážná zranění. K incidentu došlo 31. prosince ve městě Ruyigi na východě Burundi. ACF se v Ruyigi věnovala zdravotnickým a psychosociálním programům se zaměřením na podvýživu a HIV/AIDS.

Do Burundi byl z pařížského sídla organizace záhy vyslán tým pracovníků, aby tam provedl analýzu situace za účelem stanovení potencionálních rizik, které by nadále mohly aktivity ACF ohrožovat. Ta ukázala, že bezpečnostní podmínky v zemi nedovolují organizaci řádné obnovení své činnosti. ACF se rozhodla uzavřít svou misi v Burundi s tím, že v momentálním kontextu není svým pracovníkům schopna zajistit dostatečnou bezpečnost.

Programy zaměřené na léčbu akutní podvýživy budou integrovány do systému veřejného zdravotnictví. Naproti tomu aktivity v ostatních sektorech, tj. psychosociální (HIV/AIDS), zásobování vodou a potravinové zabezpečnení, budou bohužel zcela zastaveny.

Zdroj: ReliefWeb, překlad: Eva Maňasová